Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել «Էրեբունի» ԲԿ գլխավոր տնօրեն Հարություն Քուշկյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է հանդիպումներն առողջապահական ոլորտի մասնագետների հետ՝ մեր երկրում կորոնավիրուսի համավարակի տարածման ու կանխարգելման հնարավորությունները քննարկելու նպատակով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախագահ Սարգսյանը հունիսի 17-ին հանդիպում է ունեցել Հանրապետության խոշորագույն բժշկական հաստատության՝ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի գլխավոր տնօրեն, առողջապահության նախկին նախարար Հարություն Քուշկյանի հետ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են համավարակի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին, դրա կանխարգելման հնարավորություններին ու հաղթահարման ուղիներին: Հարություն Քուշկյանը տեղեկացրել է իր ղեկավարած բժշկական հաստատության կողմից Covid- 19-ի դեմ պայքարում իրականացված և իրականացվող աշխատանքների, ձեռնարկված միջոցառումների մասին, ինչպես նաև ներկայացրել իր մոտեցումներն ու առաջարկները համավարակի կանխարգելման վերաբերյալ:

President Sarkissian discusses COVID-19 situation with director general of Erebuni hospital
YEREVAN, JUNE 17, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian continues meetings with the healthcare sector representatives aimed at discussing the opportunities on preventing and overcoming the novel coronavirus (COVID-19) pandemic in the Republic, the Presidential Office told Armenpress.
This time the President received general director of the Erebuni medical center, former minister of healthcare Harutyun Kushkyan.
The sides discussed the current situation in Armenia caused by the pandemic, the opportunities to prevent and overcome the disease. Harutyun Kushkyan reported the actions taken by the hospital in fighting the COVID-19, as well as presented his approaches and proposals on overcoming the pandemic.