Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային Պորտուգալիայի օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի Հանրապետության նախագահ Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային ազգային տոնի՝ Պորտուգալիայի օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախագահ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ հայ-պորտուգալական կապերը կամրապնդվեն տարբեր բնագավառներում։«Հավատացած եմ, որ 2019 թվականի ապրիլին Պորտուգալիա կատարած աշխատանքային այցիս ընթացքում կայացած հանդիպումներն ու քննարկումները կնպաստեն մեր ժողովուրդների միջև հարաբերությունների ակտիվացմանը, տնտեսական համագործակցության զարգացմանը և նոր հավակնոտ նախագծերի իրականացմանը»,-մասնավորապես նշվում է ուղերձում:
Նախագահ Սարգսյանը Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային ամենայն բարիք և հաջողություն է մաղթել, իսկ Պորտուգալիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

YEREVAN, JUNE 10, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Portugal Marcelo Rebelo de Sousa on the country’s national day – the Portugal Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
In his letter President Sarkissian expressed confidence that the Armenian-Portuguese ties will strengthen at different areas. “I believe that my meetings and discussions held in Portugal during my working visit in April 2019 will contribute to deepening the relations between our peoples, developing the economic cooperation and implementing new ambitious projects”, the Armenian President said.
President Sarkissian wished his Portuguese counterpart all the best and success, and to the people of Portugal – peace and welfare.