Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային Պորտուգալիայի օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պորտուգալիայի Հանրապետության նախագահ Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային ազգային տոնի՝ Պորտուգալիայի օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախագահ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ հայ-պորտուգալական կապերը կամրապնդվեն տարբեր բնագավառներում։«Հավատացած եմ, որ 2019 թվականի ապրիլին Պորտուգալիա կատարած աշխատանքային այցիս ընթացքում կայացած հանդիպումներն ու քննարկումները կնպաստեն մեր ժողովուրդների միջև հարաբերությունների ակտիվացմանը, տնտեսական համագործակցության զարգացմանը և նոր հավակնոտ նախագծերի իրականացմանը»,-մասնավորապես նշվում է ուղերձում:
Նախագահ Սարգսյանը Մարսելու Ռեբելու Դե Սոուզային ամենայն բարիք և հաջողություն է մաղթել, իսկ Պորտուգալիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Марселу Ребелу де Соузе по случаю Дня Португалии
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Республики Португалия Марселу Ребелу де Соузе по случаю национального праздника - Дня Португалии. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
Президент Саркисян выразил уверенность, что армяно-португальские связи продолжат укрепляться в различных сферах. “Уверен, что встречи и обсуждения, состоявшиеся в апреле 2019 года в ходе моего рабочего визита в Португалию, будут способствовать активизации отношений между нашими народами, развитию экономического сотрудничества и реализации новых амбициозных проектов”, - говорится в послании президента.
Президент Саркисян пожелал Марселу Ребелу де Соузу всех благ и успехов, а народу Португалии - мира и благоденствия.