ԱՀ նորընտիր Նախագահ Արայիկ Հարությունյանի պաշտոնի ստանձնման ԱԺ հատուկ նիստը կկայանա մայիսի 21-ին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նորընտիր Նախագահ Արայիկ Հարությունյանի պաշտոնի ստանձնմանը նվիրված Ազգային ժողովի հատուկ նիստը տեղի կունենա 2020 թվականի մայիսի 21-ին` ժամը 18:00-ին, Շուշիի մշակույթի և երիտասարդության կենտրոնի դահլիճում։ Այս մասին հայտարարությամբ հանդես է եկել Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, Աշոտ Ղուլյանի հայտարարության մեջ ասվում է. «Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 45–րդ հոդվածով` հայտարարում եմ`
Արցախի Հանրապետության նորընտիր Նախագահ Արայիկ Հարությունյանի պաշտոնի ստանձնմանը նվիրված Ազգային ժողովի հատուկ նիստը տեղի կունենա 2020 թվականի մայիսի 21-ին` ժամը 18:00-ին, Շուշիի մշակույթի և երիտասարդության կենտրոնի դահլիճում»:

Special parliament session for Arayik Harutyunyan's inauguration to take place on May 21
YEREVAN, MAY 15 ARMENPRESS. The special session of the National Assembly of Artsakh for the inauguration of President-elect Arayik Harutyunyan will take place on May 21 at 18:00 at the Shushi center of youth and culture, President of the National Assembly of Artsakh Ashot Ghulyan said.
The voting in the second round of the presidential election was held in Artsakh on April 14. Former prime minister and former state minister Arayik Harutyunyan scored a landslide victory in the second round of the Artsakh presidential election. Artsakh’s electoral board announced that Harutyunyan, the head of the Free Fatherland Party, garnered 88%, or 39860 votes.