Արամ Ա կաթողիկոսը Նուբար Աֆեյանի հետ զրուցել է կորոնավիրուսի պատվաստանյութի փորձարկման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծի Տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսը հեռախոսազրույց է ունեցել ամերիկահայ հայտնի գործարար և բարերար, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր, ամերիկյան «Moderna Therapeutics» կենսատեխնոլոգիական ընկերության համահիմնադիր և նախագահ Նուբար Աֆեյանի հետ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսությունը:
Նշվում է, որ Նուբար Աֆեյանը Վեհափառ Հայրապետին մանրամասն ներկայացրել է իր ընկերության կատարած մասնագիտական աշխատանքները: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը բարձր գնահատանք է հայտնել Նուբար Աֆեյանին՝ նրա աշխատանքը համարելով համամարդկային առաքելություն, որը պատիվ կբերի մեր ազգին ու հայրենիքին։
Ամերիկյան «Moderna Therapeutics» կենսատեխնոլոգիական ընկերությունը ստեղծել է կորոնավիրուսի դեմ պատվաստանյութ, որը մարտի 17-ից կլինիկական փորձարկումներ է անցնում Միացյալ Նահանգների Վաշինգտոն նահանգի Սիեթլ քաղաքում գտնվող Kaiser Permanente առողջապահության հետազոտական ինստիտուտում:

Католикос Арам I беседовал с Нубаром Афеяном об испытании вакцины коронавируса
Католикос Великого Дома Киликийского Арам I провел телефонный разговор с известным американским предпринимателем и меценатом армянского происхождения, соучредителем гуманитарной инициативы “Аврора”, соучредителем и президентом американской биотехнологической компании “Moderna Therapeutics” Нубаром Афеяном. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает католикосат Великого Дома Киликийского.
Отмечается, что Нубар Афеян подробно представил Верховному Патриарху проделанную его компанией профессиональную работу. Верховный Патриарх высоко оценил Нубара Афеяна, назвав его работу общечеловеческой миссией, которая принесет честь нашей нации и Родине.
Американская биотехнологическая компания “Moderna Therapeutics” создала вакцину против коронавируса, которая с 17 марта проходит клинические испытания в исследовательском институте здравоохранения “Kaiser Permanente” в Сиэтле, штат Вашингтон, США.