Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Գիորգի Գախարիային ծննդյան օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիային ծննդյան օրվա կապակցությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, շնորհավորական խոսքում, մասնավորապես, ասված է.
«Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները և լավագույն բարեմաղթանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի և Վրաստանի միջև արդի բարեկամական հարաբերությունները հիմնված են պատմական հարուստ ավանդույթների վրա և այսօր էլ առանձնանում են փոխադարձ վստահությամբ ու միմյանց նկատմամբ հարգանքի խոր զգացումով:
Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված անձնական ջերմ հարաբերությունները: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք օգտագործել երկկողմ համագործակցության ողջ ներուժը՝ մեր հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի բարձրացնելու նպատակով:
Մաղթում եմ նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր կարևոր և պատասխանատու պաշտոնում և հաջողություն՝ տարածաշրջանի զարգացման ու կայունության ամրապնդմանը միտված Ձեր բոլոր ծրագրերին, իսկ բարեկամ վրացի ժողովրդին՝ բարօրություն ու առաջընթաց:
Մեկ անգամ ևս սրտանց շնորհավորում եմ Ձեր տարեդարձի կապակցությամբ՝ Ձեզ և Ձեր ընտանիքի անդամներին մաղթելով ամենայն բարիք, քաջառողջություն և երջանկություն»:

YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan congratulated Prime Minister of Georgia Giorgi Gakharia on the birthday anniversary, the PM’s Office told Armenpress.
“Accept my warmest congratulations and best wishes on your birthday.
The friendly relations between Armenia and Georgia are based on rich historical traditions and today as well are distinguished with mutual trust and a deep feeling of mutual respect.
I highly value our personal relations. I am confident that with joint efforts we will be able to use the entire potential of the bilateral cooperation to raise our relations to a qualitatively new level.
I wish you new achievements in your important and responsible position and success to all your programs aimed at regional development and stability, and welfare and progress to the friendly Georgian people.
Once again congratulations on your birthday. I wish good luck, good health and happiness to you and your family”, the Armenian PM said in his congratulatory letter.