Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Գիորգի Գախարիային ծննդյան օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիային ծննդյան օրվա կապակցությամբ։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, շնորհավորական խոսքում, մասնավորապես, ասված է.
«Ընդունեք իմ ջերմ շնորհավորանքները և լավագույն բարեմաղթանքները Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի և Վրաստանի միջև արդի բարեկամական հարաբերությունները հիմնված են պատմական հարուստ ավանդույթների վրա և այսօր էլ առանձնանում են փոխադարձ վստահությամբ ու միմյանց նկատմամբ հարգանքի խոր զգացումով:
Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված անձնական ջերմ հարաբերությունները: Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք օգտագործել երկկողմ համագործակցության ողջ ներուժը՝ մեր հարաբերությունները որակական նոր մակարդակի բարձրացնելու նպատակով:
Մաղթում եմ նորանոր ձեռքբերումներ Ձեր կարևոր և պատասխանատու պաշտոնում և հաջողություն՝ տարածաշրջանի զարգացման ու կայունության ամրապնդմանը միտված Ձեր բոլոր ծրագրերին, իսկ բարեկամ վրացի ժողովրդին՝ բարօրություն ու առաջընթաց:
Մեկ անգամ ևս սրտանց շնորհավորում եմ Ձեր տարեդարձի կապակցությամբ՝ Ձեզ և Ձեր ընտանիքի անդամներին մաղթելով ամենայն բարիք, քաջառողջություն և երջանկություն»:

Никол Пашинян поздравил Гиоргия Гахарию с днем рождения
Премьер-министр Никол Пашинян поздравил премьер-министра Грузии Гиоргия Гахарию с днем рождения. Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра Армении, в поздравительном послании, в частности, говорится:
“Примите мои теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю Вашего дня рождения.
Нынешние дружественные отношения между Арменией и Грузией основаны на богатых исторических традициях и отличаются взаимным доверием и глубоким чувством уважения друг к другу.
Я высоко ценю и сформировавшиеся между нами теплые личные отношения. Уверен, что совместными усилиями мы сможем использовать весь потенциал двустороннего сотрудничества, чтобы поднять наши отношения на качественно новый уровень.
Желаю новых достижений на Вашем важном и ответственном посту и успехов всем Вашим начинаниям, направленным на развитие и укрепление стабильности в регионе, а дружественному грузинскому народу - благоденствия и прогресса.
Еще раз сердечно поздравляю Вас с Вашим юбилеем, желаю Вам и членам Вашей семьи всяческих благ, крепкого здоровья и счастья”.