Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև տարբեր ոլորտներում համագործակցությանն առնչվող հարցերի շուրջ:
Դեսպան Կոպիրկինը շնորհակալություն է հայտնել «Նախագահական համերգաշար»-ի շրջանակում վերջերս նախագահական նստավայրում ռուսական ռոմանսի երեկոյի կազմակերպման համար, որը նվիրված էր Մեծ հաղթանակի 75-ամյակին: Խոսվել է նաև Հաղթանակի 75-ամյակի առիթով համատեղ միջոցառումներ անցկացնելու հնարավորությունների մասին:
Անդրադարձ է կատարվել նաև գիտության, կրթության, նոր տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցություն ծավալելուն:

YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS. President Armen Sarkissian received today Ambassador of Russia to Armenia Sergei Kopyrkin, the Presidential Office told Armenpress.
The sides exchanged views on the cooperation between Armenia and Russia in various areas.
Ambassador Kopyrkin thanked for the recent evening of Russian romance organized at the Armenian Presidential Palace within the frames of presidential series of concerts, which was dedicated to the 75th anniversary of the victory of Great Patriotic War. The officials also considered the possibility to hold joint events on the occasion of the 75th anniversary of the Great Victory.
The Armenian President and the Russian Ambassador also discussed expanding the cooperation in the fields of science, education and new technologies.