Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի նախագահին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչին՝ ծննդյան 50-ամյակի կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանն իր սերբ գործընկերոջը մաղթե­լ է հաջողություն և նորանոր ձեռքբերումներ պատասխանատու պաշտոնում՝ ի նպաստ Սերբիայի Հանրապետության բարգավաճման, միջազգային ասպարեզում նրա հեղինակության և դերի բարձրացման։
«Խորին երախտագիտությունս եմ հայտնում հայ-սերբական բարեկամական հարա­բերությունների զարգացման և ամրապնդման գործում Ձեր անձնական ներդրման համար, հարաբերություններ, որոնք մշտապես հարստանում են առևտրատնտե­սական, գիտատեխնիկական, բարձր տեխնոլոգիաների, մշակութային, հումանիտար և այլ ոլորտնե­րում համատեղ նախագծերով։
Բարձր եմ գնահատում մեր միջև ձևավորված անձնական հարաբերությունները և համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ Հայաստանի և Սերբիայի միջև բազմաբնույթ համագործակցությունն այսուհետ ևս կզարգանա՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,- ասված է նախագահ Արմեն Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, MARCH 5, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to President of Serbia Aleksandar Vučić on his 50th birthday anniversary, the Armenian President’s Office told Armenpress.
President Sarkissian wished his Serbian counterpart success and new achievements in his responsible position for the benefit of the prosperity of the Serbian Republic, the increase of its reputation and role in the international arena.
“I express my deepest gratitude for your personal contribution to the development and strengthening of the Armenian-Serbian friendly relations, which are constantly enriching with joint projects in commercial, scientific-research, high technology, cultural, humanitarian and other spheres.
I highly value our personal relationship and I am confident that with joint efforts we will develop the multisectoral cooperation between Armenia and Serbia for the benefit of our peoples”, the Armenian President said in his letter.