Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 3-4-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Վրաստանի Հանրապետություն: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպումներ կունենա Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիայի, նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիի,խորհրդարանի նախագահ Արչիլ Թալակվաձեի և Համայն Վրաստանի Կաթողիկոս-Պատրիարք Իլյա Երկրորդի հետ:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թբիլիսիի«Հերոսների»հրապարակում ծաղկեպսակ կդնի հուշակոթողին և հարգանքի տուրք կմատուցի:Նախատեսված է նաև վարչապետի հանդիպումը Թբիլիսիի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Никол Пашинян с официальным визитом посетит Грузию
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 3 - 4 марта с официальным визитом посетит Грузию. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
В рамках визита Никол Пашинян встретится с премьер-министром Грузии Гиоргием Гахарией, президентом Саломе Зурабишвили, председателем парламента Арчилом Талаквадзе и Католикосом Патриархом Всея Грузии Илией Вторым.
Премьер-министр Никол Пашинян на площади Героев в Тбилиси возложит венок к мемориалу. Также запланирована встреча премьер-министра с представителями армянской общины Тбилиси.