Սերգեյ Լավրովը հանդիպում է ունեցել ԱՊՀ երկրների դեսպանների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն ԱՊՀ մասնակից պետությունների արտակարգ և լիազոր դեսպանների հետ հանդիպմանը քննարկել է միավորման երկրների միջև փոխգործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
«Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են 2019 թվականին առևտրատնտեսական և հումանիտար, ավտանգության ապահովման ոլորտներում իրականացված աշխատանքի արդյունքները, արծարծվել են միջազգային ասպարեզում ԱՊՀ երկրների դիրքերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր: Հստակեցվել են հետագա քայլերը՝ բազմակողմ փոխգործակցության ուղղությամբ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասված է ՌԴ ԱԳՆ-ի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

Глава МИД РФ провел встречу с послами государств-участников СНГ
В Москве 11 февраля состоялась традиционная встреча министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова с послами государств-участников СНГ.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт МИД РФ, в ходе беседы были подведены итоги проделанной в 2019 г. работы по развитию сотрудничества в торгово-экономической и гуманитарной сферах, обеспечению безопасности на пространстве Содружества, укреплению позиций стран СНГ на международной арене. Определены дальнейшие шаги по наращиванию многопланового взаимодействия.