Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավորին ծննդյան տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հայաստանը և Իսպանիան շարունակում են հետևողականորեն զարգացնել ու ամրապնդել հարաբերություններն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում: Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև առկա փոխըմբռնումն ու բարեկամությունն ամուր հիմք կհանդիսանան երկկողմ հարաբերությունների առավել զարգացման ու ամրապնդման համար»,- ասվում է շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Իսպանիայի Թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին մաղթել է քաջառողջություն, իսկ Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Армен Саркисян направил поздравительное послание королю Испании по случаю Дня рождения
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание королю Испании Фелипе VI по случаю Дня рождения. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
“Армения и Испания продолжают последовательно развивать и укреплять отношения как в двустороннем, так и многостороннем форматах. Уверен, что существующие между нашими народами взаимопонимание и дружба станут прочной основой для дальнейшего развития и укрепления наших двусторонних отношений”, - говорится в поздравительном послании.
Президент Армен Саркисян пожелал королю Испании Фелипе VI крепкого здоровья, а дружественному народу Испании - мира и благоденствия.