Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավորին ծննդյան տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսպանիայի Թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին՝ ծննդյան տարեդարձի առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հայաստանը և Իսպանիան շարունակում են հետևողականորեն զարգացնել ու ամրապնդել հարաբերություններն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում: Վստահ եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև առկա փոխըմբռնումն ու բարեկամությունն ամուր հիմք կհանդիսանան երկկողմ հարաբերությունների առավել զարգացման ու ամրապնդման համար»,- ասվում է շնորհավորական ուղերձում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Իսպանիայի Թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին մաղթել է քաջառողջություն, իսկ Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Armenian President congratulates King Felipe VI of Spain on birthday
YEREVAN, JANUARY 30, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian sent a congratulatory letter to King Felipe VI of Spain on his birthday, the Presidential Office told Armenpress.
“Armenia and Spain continue consistently developing and strengthening the relations both at the bilateral and multilateral formats. I am confident that the mutual understanding and friendship between our peoples will serve as a firm base for further developing and strengthening the bilateral ties”, reads the President’s letter.
The Armenian President wished King Felipe VI good health, and peace and prosperity to the good people of Spain.