Հարցվածների 64 տոկոսը բացասական գնահատական Է տվել Վրաստանի կառավարության գործունեությանը. NDI
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային դեմոկրատական ինստիտուտի (NDI) կատարած հետազոտության համաձայն, հարցվածների մեծամասնությունը բացասական գնահատական Է տալիս Վրաստանի կառավարության գործունեությանը: Ուսումնասիրության արդյունքներով՝ այն հարցին, թե ինչպես կգնահատեիք գործող կառավարության գործունեությունը, մասնակիցների 64 տոկոսը պատասխանել Է՝ վատ, 30 տոկոսը՝ լավ, իսկ 5 տոկոսը չգիտի այդ հարցի պատասխանը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Գրուզիա Online»-ին:
Նաեւ հարցվածների 53 տոկոսը կարծում Է, որ երկիրը ոչ ճիշտ ուղղությամբ Է զարգանում: Հարցման տվյալներով՝ մասնակիցների 19 տոկոսն այն համոզմունքն ունի, որ երկիրը զարգանում Է ճիշտ ուղղությամբ, իսկ 24 տոկոսը կարծում Է, որ այն չի փոխվում:
NDI-ի հետազոտական աշխատանքները Վրաստանի տարածքում (բացառությամբ չվերահսկվող տարածքների) անցկացվել են 2019 թվականի նոյեմբերի 19-ից մինչեւ դեկտեմբերի 13-ը: Հարցմանը մասնակցել Է 2,180 մարդ: Վիճակագրական անճշտությունը կազմում Է +/- 1,9 տոկոս:

NDI: 64% опрошенных деятельность правительства Грузии оценивают плохо
Согласно исследованию Национального демократического института (NDI), большинство опрошенных деятельность правительства Грузии оценивают негативно. По результатам опроса, на вопрос, как бы вы оценили деятельность существующего правительства, 64% опрошенных ответили, что плохо, 30% - хорошо, а 5% - не знают ответа на этот вопрос, сообщает Арменпресс со ссылкой на ГрузияOnline.
Полевые работы исследования NDI были проведены в период с 19 ноября по 13 декабря 2019 года в масштабе Грузии (за исключением оккупированных территорий). На основе представительной выборки путем прямого интервьюирования были опрошены 2,180 человек.