Հայկական գյուղմթերքի արտահանումը Վրաստան շարունակվում է ընդլայնվել
Հայկական գյուղատնտեսական արտադրանքի արտահանումը Վրաստան շարունակվում է ընդլայնվել։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունից, հուլիսի 27-ին, 29-ին և 30-ին վրացական շուկա են մուտք գործել հայկական գյուղմթերքով բեռնված առաջին խմբաքանակները։
Դեսպանությունից հայտնել են, որ նախատեսվում է առաջիկայում ավելացնել մատակարարումների ծավալները։
Հաջողությամբ ավարտվել են նաև հայկական ձկնարտադրանքը վրացական շուկայում իրացնելու շուրջ բանակցությունները։ Արդյունքում հայկական բարձրորակ ձկնարտադրանքը ևս հասանելի կլինի Վրաստանի սպառողներին։
Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը շարունակելու է աշխատանքները՝ ուղղված հայ-վրացական առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնմանը և հայաստանյան արտադրողների համար վրացական շուկայում նոր հնարավորությունների ստեղծմանը։

Armenian agricultural exports to Georgia continue to expand
Armenian agricultural product exports to Georgia continue to expand, with new shipments entering the Georgian market on July 27, 29, and 30, the Armenian Embassy in Georgia reported.
The Embassy said that plans are in place to increase the volume of supplies in the near future.
Negotiations on introducing Armenian fish products to the Georgian market have also been successfully concluded, meaning that high-quality Armenian fish products will soon become available to Georgian consumers.
The Embassy of Armenia in Georgia said it will continue its efforts to expand bilateral trade and economic cooperation and create new opportunities for Armenian producers in the Georgian market.