Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լևոն Տեր-Պետրոսյանին ծննդյան 75-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին՝ ծննդյան 75-ամյակի առթիվ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք կանգնած եք եղել Ղարաբաղյան շարժման, Հայաստանի ու Արցախի անկախության հռչակման, 20-րդ դարավերջին հայոց պետականության վերականգնման և կայացման ակունքներում: Մեծ ու ծանրակշիռ է Ձեր դերը Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխանության ամրապնդման, որպես միջազգային իրավունքի սուբյեկտ կայանալու, Հայաստանի և Արցախի անվտանգության ապահովման գործում։ Չեմ կարող չնշել Ձեր բեղմնավոր գիտական գործունեությունը և բարձրարժեք աշխատությունները»,-մասնավորապես նշվում է ուղերձում:

Армен Саркисян направил поздравительное послание Левону Тер-Петросяну в связи с его 75-летием
Президент Армен Саркисян направил поздравительное послание первому президенту Республики Армения Левону Тер-Петросяну в связи с его 75-летием. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении.
«Вы стояли у истоков карабахского движения, провозглашения независимости Армении и Арцаха, восстановления и становления армянской государственности в конце 20-го века. Ваша роль в укреплении суверенитета Республики Армения как субъекта международного права и обеспечении безопасности Армении и Арцаха имеет большое значение. Я не могу не упомянуть Вашу плодотворную научную деятельность и ценные статьи», - говорится в сообщении.