Արմեն Սարգսյանը շարունակում է շնորհավորական ուղերձներ ստանալ տարբեր երկրների ղեկավարներից
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամանորի և Սուրբ ծննդյան տոների առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակում է շնորհավորական ուղերձներ ստանալ տարբեր երկրների ղեկավարներից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորելով նախագահ Սարգսյանին և ողջ հայ ժողովրդին՝ վստահություն է հայտնել, որ 2020 թվականին հայ-բելառուսական հարաբերությունների զարգացման բարձր դինամիկան և բազմաոլորտ փոխգործակցությունը կշարունակվեն:
Նախագահ Սարգսյանին և հայ ժողովրդին իրենց շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքներն են հղել նաև Ղրղզստանի Հանրապետության նախագահ Սոորոնբայ Ժեենբեկովը, Էստոնիայի նախագահ տիկին Կերստի Կալյուլայդը, Լեհաստանի Հանրապետության նախագահ Անջեյ Դուդան, Նոր Զելանդիայի գեներալ-նահանգապետ Փաթսի Րեդին:

Армен Саркисян продолжает получать поздравительные послания от лидеров разных стран
Президент Армении Армен Саркисян продолжает получать поздравительные послания от лидеров разных стран по случаю Нового года и Святого Рождества.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА, президент Беларуси Александр Лукашенко поздравил президента Саркисяна и весь армянский народ, выразив уверенность в том, что в 2020 году сохранится высокая динамика развития армяно-белорусских отношений и многостороннее сотрудничество.
Поздравления президенту Армену Саркисяну и армянскому народу также направили президент Республики Кыргызстан СооронбайЖээнбеков, президент Эстонии г-жа КерстиКальюлайд, президент Республики Польша Анджей Дуда, генерал-губернатор Новой Зеландии ПэтсиРедди.