Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Արարատ Միրզոյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանն ու ԱԺ նախագահը քննարկել են նախագահական և խորհրդարանական ինստիտուտների միջև առավել սերտ համագործակցության հաստատմանը վերաբերող հարցեր: Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև տարվա ընթացքում խորհրդարանի օրենսդրական գործունեությանը, ինչպես նաև խորհրդարանական դիվանագիտության դերին:
Նախագահ Սարգսյանը տեղեկություններ է ներկայացրել նաև նախագահական մի շարք նախաձեռնությունների և գալիք տարի Հայաստանում նախատեսվող միջազգային խոշոր միջոցառումների մասին՝ կարևորելով բոլոր այս նախաձեռնություններում խորհրդարանի ակտիվ ներգրավվածությունը։

President Sarkissian holds meeting with Speaker of Parliament
YEREVAN, DECEMBER 25, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian had a meeting with Speaker of Parliament Ararat Mirzoyan, the Presidential Office told Armenpress.
The officials discussed issues relating to the establishment of closer cooperation between the presidential and parliamentary institutes. They touched upon the legislative activity of the parliament, as well as the role of the parliamentary diplomacy.
President Sarkissian introduced several presidential initiatives and several major international events to be held in Armenia in 2020, highlighting the active engagement of the Parliament in these initiatives.