Կազմակերպիչները ներկայացրել են «Եվրատեսիլ-2020»-ի լոգոտիպը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայի հեռարձակողների միությունը ներկայացրել Է «Եվրատեսիլ-2020» 65-րդ միջազգային մրցույթի պաշտոնական լոգոտիպը. մրցույթ, որը տեղի կունենա հաջորդ տարվա մայիսի 12-ից մինչեւ 16-ը Նիդեռլանդների Ռոտերդամ քաղաքում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Շրջանը բաղկացած Է 41 մասնակից երկրների դրոշներից՝ մրցույթին դրանց առաջին մասնակցության կարգով: «Այդ լուծումը բնորոշ Է հոլանդական դիզայնին. լոգոտիպը մինիմալիստական Է, փորձարարական եւ նորաստեղծական: Այն ունի իր պատմությունը, գունագեղ Է, հանդիսավոր: Այնպես Է զուգադիպել, որ 1956 թվականին մրցույթում առաջինը ելույթ են ունեցել Նիդեռլանդների ներկայացուցիչները, ուստի ամենասկզբից գալիս են հոլանդական դրոշի գույները»,- հայտարարել Է «Եվրատեսիլ-2020»-ի գործադիր պրոդյուսեր Սիտսե Բակերը: Մրցույթը կանցնի Open Up («Բացվիր») նշանաբանով, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Организаторы представили логотип "Евровидения-2020"
Европейский вещательный союз представил официальный логотип 65-го международного конкурса "Евровидение-2020", который пройдет в нидерландском Роттердаме с 12 по 16 мая следующего года,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Круг состоит из флагов 41 стран-участниц в порядке их первого участия в конкурсе. "Это решение характерно для голландского дизайна: логотип минималистичный, экспериментальный и инновационный. У него есть своя история, он красочный, торжественный. Так совпало, что первыми на конкурсе в 1956 году выступали представители Нидерландов, поэтому в самом начале идут цвета голландского флага", — заявилисполнительный продюсер "Евровидения-2020" Ситсе Баккер. Конкурс будет проходить под слоганом Open Up ("Откройся").