Արթուր Ջավադյանը հանդիպել են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի գործադիր տնօրենի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավարտվել է ՀՀ պատվիրակության այցը ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոն, որին մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի 2019 թվականի տարեկան ժողովի վերջին օրը ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը հանդիպել են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի նորընտիր գործադիր տնօրեն Կրիստալինա Գեորգիևայի հետ։
Հանդիպման ընթացքում հայկական կողմը շնորհավորել է տիկին Գեորգիևային ԱՄՀ տնօրենի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Բարձր է գնահատվել ԱՄՀ դերը զարգացող երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի տնտեսության կայունացման հարցում։
Քննարկվել են ներկայումս ԱՄՀ հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերը, Հայաստանի տնտեսության զարգացման հեռանկարներն ու մարտահրավերները, տարածաշրջանային հնարավորությունները։
Հանդիպման վերջում Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը տիկին Գեորգիևային հրավիրել է Հայաստան՝ ԱՄՀ հետ համատեղ իրականացվող համաժողովներից մեկին մասնակցելու համար։

YEREVAN, OCTOBER 23, ARMENPRESS. Armenia’s delegation led by Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and President of the Central Bank Artur Javadyan completed the visit to Washington D.C., the CBA told Armenpress.
The delegation visited the USA to take part in the autumn meeting of the International Monetary Fund (IMF) and the World Bank.
At the meeting with IMF Managing Director Kristalina Georgieva, the Armenian side congratulated the latter on her election. The CBA President and the deputy PM highly valued the IMF’s role in the stabilization of the economies of developing countries, including Armenia.
The meeting participants discussed the ongoing joint projects with the IMF, the Armenian economy’s development prospects and challenges, as well as the regional opportunities.
At the end of the meeting the CBA President invited Mrs. Georgieva to visit Armenia to participate in one of the conferences implemented jointly with the IMF.