ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովում մեկնարկել է հերթական քառօրյա  նիստը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ հոկտեմբերի 22-ին գումարված նիստերի օրակարգում ընդգրկված են մի շարք հարցեր:
ԱԺ-ն երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկվի Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քրեական օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին, Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին, Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին և մի շարք այլ օրենքների նախագծեր:
Օրակարգում են նաև «Սեւանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման եւ օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին, «Հայաստանի Հանրապետության բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում լրացում կատարելու մասին ռեժիմի մասին» և այլ օրենքների նախագծեր:

В НС Армении началось очередное четырехдневное заседание: прямое включение
В НС Армении началось очередное четырехдневное заседание. Как передает «Арменпресс», в повестку дня заседания включен ряд вопросов.
Парламент Армении во втором чтении обсудит законопроекты О внесении дополнения в Трудовой кодекс Армении, О внесении дополнений в Уголовный кодекс Армении, О внесении изменений в Кодекс об административных правонарушениях, О внесении изменений и дополнений в Гражданский процессуальный кодекс Армении и ряд других законопроектов.
В повестке дня также проекты законов О внесении дополнения в Закон “Об утверждении годовой и комплексной программ мероприятий по восстановлению, сохранению, воспроизводству и использованию экосистемы озера Севан”, о режиме внесения дополнения в Закон “Об обеспечении санитарно-эпидемиологической безопасности населения Республики Армения” и другие.