Մադրիդ - Մավրիկիոս չվերթի 35 ուղեւորներ տուժել են մրրկայնությունից
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մադրիդի միջազգային օդանավակայանում վայրԷջք կատարած ինքնաթիռի առնվազն 35 ուղեւորների բժշկական օգնություն Է պահանջվել թռիչքի ժամանակ տեղի ունեցած մրրկայնության պատճառով: Օգոստոսի 21-ին այդ մասին հայտնել Է El Mundo թերթը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Թերթի տեղեկատվությամբ՝ օդանավը ժամանել Է Մավրիկիոսի Հանրապետությունից: Ինքնաթիռը Մադրիդում վայրԷջք Է կատարել օգոստոսի 20-ին տեղական ժամանակով մոտավորապես 20:00-ին (Երեւանի ժամանակով 22:00-ին): Տուժածները կոտրվածքներ եւ կտրված վերքեր են ստացել մրրկայնության ընթացքում ինքնաթիռի բարձրության հանկարծակի կորստից հետո:
Ուղեւորների մի մասին տեղափոխել են հիվանդանոցներ: Նշվում Է, որ օդանավը ոչ մի վնասվածք չի ստացել: Խոսքը վերաբերում Է Իսպանիայի Iberia փոխադրողի համար աշխատող ավիաընկերությանը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

El Mundo: 35 пассажиров рейса Мадрид - Маврикий пострадали из-за турбулентности
По меньшей мере 35 пассажирам самолета, приземлившегося в международном аэропорту Мадрида, потребовалась медицинская помощь из-за турбулентности во время полета. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в среду газета El Mundo.
По ее информации, воздушное судно прибыло из республики Маврикий. Самолет совершил посадку в Мадриде примерно в 20:00 по местному времени (21:00 мск) вторника. Пострадавшие получили ушибы и небольшие порезы после внезапной потери высоты самолета в ходе турбулентности.
Часть пассажиров была доставлена в больницы. Отмечается, что воздушное судно не получило никаких повреждений. Речь идет об авиакомпании, работающей на испанского перевозчика Iberia.