Թրամփը պապիկ Է դարձել տասներորդ անգամ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը տասներորդ անգամ պապիկ Է դարձել. նրա որդու՝ Էրիկի ընտանիքում դուստր Է ծնվել, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ապրիլին Թրամփի որդին հայտնել Էր, որ ինքը եւ իր կինը՝ Լարան, երեխայի են սպասում, որը պետք Է լույս աշխարհ գա օգոստոսին:
«Լարա Թրամփը եւ ես ուրախ ենք Կարոլինա Դորոթի Թրամփին ողջունել այս աշխարհում: Մենք արդեն սիրում ենք քեզ»,- գրել Է Էրիկ Թրամփը Twitter-ի իր միկրոբլոգում:
2017 թվականի սեպտեմբերին զույգն ունեցել Էր առաջին փոքրիկը, որին տվել են Էրիկ Լյուք անունը: Նաեւ Սպիտակ տան ղեկավարը հինգ թոռ ունի Դոնալդ Թրամփ-կրտսեր որդուց եւ երեքը՝ դուստրից՝ Իվանկայից, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Трамп стал дедушкой в десятый раз
Президент США Дональд Трамп в десятый раз стал дедушкой: в семье его сына Эрика родилась дочь, передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
В апреле сын Трампа сообщал, что он и его супруга Лара ждут ребенка, который должен появиться на свет в августе.
"Лара Трамп и я рады поприветствовать (приход - ред.) Каролины Дороти Трамп в этот мир. Мы уже любим тебя", - написал Эрик Трамп в своем микроблоге в Twitter.
В сентябре 2017 года у пары родился первый малыш, которому дали имя Эрик Люк. Также у главы Белого дома пять внуков от сына Дональда Трампа-младшего и трое от дочери Иванки.