Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հուլիսի 23-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին՝ երկրի ազգային տոնի՝ Հեղափոխության օրվա կապակցությամբ։
«Խորապես համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների դարավոր բարեկամությունը միջպետական բազմաբնույթ համագործակցությունը զարգացնելու լավագույն հիմքն է»,- ասվում է նախագահի շնորհավորական ուղերձում։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Արմեն Սարգսյանը Աբդել Ֆաթթահ Ալ Սիսիին մաղթել է առողջություն և երջանկություն, իսկ Եգիպտոսի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն։

Президент Армении направил поздравительное послание президенту Египта
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Арабской Республики Египет Абделю Фаттаху ас-Сиси по случаю национального праздника  страны - Дня революции.
«Глубоко убежден, что многовековая дружба наших народов является наилучшей основой для развития межгосударственного многоотраслевого сотрудничества», - говорится в поздравительном послании.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении, Армен Саркисян пожелал президенту Египта доброго здоровья и успехов, а дружественному египетскому народу - мира и благополучия.