Բակո Սահակյանն ընդունել է Եվրոպական խաղերի սամբոյի մրցաշարի արծաթե մեդալակիր Դավիթ Գրիգորյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 11-ին ընդունել է Մինսկում կայացած Եվրոպական խաղերի սամբոյի մրցաշարի արծաթե մեդալակիր Դավիթ Գրիգորյանին եւ նրա մարզիչ Էռնեստ Միրզոյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահը շնորհավորել է Դավիթ Գրիգորյանին եւ Էռնեստ Միրզոյանին գրանցած հաջողությունների կապակցությամբ՝ դրանք համարելով նշանակալի իրադարձություն մեր հանրապետության սպորտային կյանքում, եւ հույս հայտնել, որ ապագայում կգրանցվեն ավելի մեծ արդյունքներ:
Հանդիպմանը ներկա էին կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, նախարարի տեղակալ Աշոտ Դանիելյանը:

Президент Республики Арцах провел встречу с серебряным призером турнира по самбо Европейских игр
Президент Республики Арцах Бако Саакян 11 июля принял Давида Григоряна, серебряного призера турнира по самбо, состоявшегося в рамках Европейских игр в Минске, а также его тренера Эрнеста Мирзояна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, Бако Саакян поздравил Давида Григоряна и Эрнеста Мирзояна с успехом, назвав это знаменательным событием в спортивной жизни республики и выразив надежду, что в дальнейшем будут достигнуты более высокие результаты.
На встрече присутствовали министр образования, науки и спорта Арцаха Нарине Агабалян, заместитель министра Ашот Даниелян.