Երևանում կայացել է ԵԱՏՀ խորհրդի նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում կայացել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի հերթական նիստը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ապրիլի 29-ին կայացած նիստին մասնակցել են Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների փոխվարչապետերը:
Նիստին մասնակցել են ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Ռուսաստանի առաջին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Անտոն Սիլուանովը, Բելառուսի փոխվարչապետ Իգոր Պետրիշենկոն, Ղազախստանի վարչապետի առաջին տեղակալ, ֆինանսների նախարար Ալիխան Սմայիլովը, Ղրղզստանի փոխվարչապետ Ժենիշ Ռազակովը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
Դրանից առաջ ԵԱՏՀ խորհրդի նիստը մարտի 29-ին կայացել էր Մոսկվայում, որը նախագահել էր ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Երևանում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը՝ կառավարությունների ղեկավարների մակարդակով կկայանա ապրիլի 30-ին։

YEREVAN, APRIL 29, ARMENPRESS. The session of the Council of the Eurasian Economic Commission (EEC) was held in Yerevan on April 29, reports Armenpress.
The session was attended by the deputy prime ministers of the member states of the Eurasian Economic Union (EAEU) and chairman of the EEC Board Tigran Sargsyan.
The last session of the EEC Council took place in Moscow on March 29 chaired by deputy prime minister of Armenia Mher Grigoryan.
The session of the Eurasian intergovernmental council will be held on April 30 in Yerevan at the PMs level.