Երևանում կայացել է ԵԱՏՀ խորհրդի նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում կայացել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի հերթական նիստը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ապրիլի 29-ին կայացած նիստին մասնակցել են Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների փոխվարչապետերը:
Նիստին մասնակցել են ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, Ռուսաստանի առաջին փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Անտոն Սիլուանովը, Բելառուսի փոխվարչապետ Իգոր Պետրիշենկոն, Ղազախստանի վարչապետի առաջին տեղակալ, ֆինանսների նախարար Ալիխան Սմայիլովը, Ղրղզստանի փոխվարչապետ Ժենիշ Ռազակովը և Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը:
Դրանից առաջ ԵԱՏՀ խորհրդի նիստը մարտի 29-ին կայացել էր Մոսկվայում, որը նախագահել էր ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը: Երևանում Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստը՝ կառավարությունների ղեկավարների մակարդակով կկայանա ապրիլի 30-ին։

В Ереване состоялось заседание Совета ЕЭК
В Ереване состоялось очередное заседание Совета Евразийской экономической комиссии. Как передает «Арменпресс», в заседании 29 апреля приняли участие вице-премьеры стран-членов Евразийского экономического союза: вице-премьер Армении Мгер Григорян, первый вице-премьер России, министр финансов Антон Силуанов, вице-премьер Беларуси Игорь Петришенко, первый заместитель премьер-министра Казахстана, министр финансов Алихан Смаилов, вице-премьер Киргизии Жениш Разаков и председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии Тигран Саркисян.
Прошлое заседание Совета ЕЭК состоялось 29 марта в Москве, на нем председательствовал вице-премьер Армении Мгер Григорян. Заседание Евразийского межправительственного совета в Ереване на уровне глав правительств состоится 30 апреля.