ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը քննարկում է ունեցել գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարությունում, նախարար Գևորգ Պապոյանի մասնակցությամբ, տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում ավելի քան երեք տասնյակ գործարարների և ներդրողների հետ։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Անուշիկ Ավետյանը։
Ինչպես «Արմենպրես»–ը տեղեկանում է Էկոնոմիկայի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Գևորգ Պապոյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը հետևողականորեն առաջ է տանում սահմանների ապաշրջափակման օրակարգը և լիահույս է, որ Թուրքիայի հետ սահմանների բացման դեպքում կձևավորվեն նոր տնտեսական և լոգիստիկ հնարավորություններ։
«Մեզ համար շատ կարևոր է, որպեսզի սահմանամերձ հատվածներում ստեղծվեն որոշակի լոգիստիկ կարողություններ՝ մասնավորապես մաքսային պահեստներ, մաքսային տերմինալներ և լոգիստիկ կենտրոններ», – ընդգծել է նախարարը։
Նա նաև անդրադարձել է պետական աջակցության այն գործիքակազմին, որոնցից կարող են օգտվել ընկերությունները՝ նման ծրագրերի իրականացման և ներդրումային նախաձեռնությունների զարգացման նպատակով։
Հանդիպման ընթացքում նախարար Գևորգ Պապոյանը պատասխանել է մասնակիցների հարցերին, ներկայացրել պարզաբանումներ և անդրադարձել գործարար համայնքին հուզող մի շարք թեմաների։

Minister of Economy Gevorg Papoyan hosted more than thirty businessmen and investors for a discussion.
Gevorg Papoyan stated that the Government of the Republic of Armenia is consistently advancing the agenda of border unblocking and is hopeful that the opening of borders with Türkiye will create new economic and logistical opportunities.
“It is very important for us that certain logistical capacities are established in border areas, particularly customs warehouses, customs terminals, and logistics centers,” the minister emphasized, according to a readout.
He also addressed the range of state support instruments available to companies for the implementation of such projects and the development of investment initiatives.
During the meeting, Minister Gevorg Papoyan answered participants’ questions, provided clarifications, and addressed a number of issues of concern to the business community.