ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը քննարկում է ունեցել գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարությունում, նախարար Գևորգ Պապոյանի մասնակցությամբ, տեղի է ունեցել հանդիպում-քննարկում ավելի քան երեք տասնյակ գործարարների և ներդրողների հետ։
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Անուշիկ Ավետյանը։
Ինչպես «Արմենպրես»–ը տեղեկանում է Էկոնոմիկայի նախարարության տարածած հաղորդագրությունից, Գևորգ Պապոյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը հետևողականորեն առաջ է տանում սահմանների ապաշրջափակման օրակարգը և լիահույս է, որ Թուրքիայի հետ սահմանների բացման դեպքում կձևավորվեն նոր տնտեսական և լոգիստիկ հնարավորություններ։
«Մեզ համար շատ կարևոր է, որպեսզի սահմանամերձ հատվածներում ստեղծվեն որոշակի լոգիստիկ կարողություններ՝ մասնավորապես մաքսային պահեստներ, մաքսային տերմինալներ և լոգիստիկ կենտրոններ», – ընդգծել է նախարարը։
Նա նաև անդրադարձել է պետական աջակցության այն գործիքակազմին, որոնցից կարող են օգտվել ընկերությունները՝ նման ծրագրերի իրականացման և ներդրումային նախաձեռնությունների զարգացման նպատակով։
Հանդիպման ընթացքում նախարար Գևորգ Պապոյանը պատասխանել է մասնակիցների հարցերին, ներկայացրել պարզաբանումներ և անդրադարձել գործարար համայնքին հուզող մի շարք թեմաների։

Министр экономики Республики Армения провел встречу с представителями бизнес-сообщества
В Министерстве экономики Республики Армения состоялась встреча-дискуссия с участием более трех десятков бизнесменов и инвесторов, в которой принял участие министр Геворг Папоян.
На встрече также присутствовала заместитель министра Анушик Аветян.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз Министерства экономики, Геворг Папоян отметил, что правительство РА последовательно продвигает программу разблокировки границ и надеется на создание новых экономических и логистических возможностей в случае открытия границ с Турцией.
«Для нас очень важно создание определенных логистических мощностей в приграничных районах, в частности, таможенных складов, таможенных терминалов и логистических центров», — подчеркнул министр.
Он также затронул инструменты государственной поддержки, которые компании могут использовать для реализации таких программ и развития инвестиционных инициатив.
В ходе встречи министр Геворг Папоян ответил на вопросы участников, дал разъяснения и затронул ряд тем, представляющих интерес для делового сообщества.