ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանը հանդիպում է ունեցել կոնգրեսական Ջիմ Քոսթայի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը հունվարի 23-ին հանդիպել է  Կալիֆորնիայի հայաշատ համայնք ունեցող Ֆրեզնո շրջանը ներկայացնող կոնգրեսական Ջիմ Քոսթային (Jim Costa): Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Ջիմ Քոսթային Հայկական հարցերի հանձնախմբի շրջանակներում երկարամյա ակտիվ գործունեության համար:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստանում տեղի ունեցած հիմնարար քաղաքական փոփոխություններին: Կոնգրեսականը հույս է հայտնել, որ այդ բարեփոխումները կհանգեցնեն հայ-ամերիկյան առևտրատնտեսական հարաբերությունների ու ներդրումների ընդլայնմանը:
Երկուստեք կարևորվել է նաև հայ-ամերիկյան բարեկամական հարաբերությունների ամրապնդման գործում ամերիկահայ համայնքի ուրույն նշանակությունը:

YEREVAN, JANUARY 24, ARMENPRESS. Armenia’s Ambassador to the United States Varuzhan Nersesyan held a meeting on January 23 with Congressman Jim Costa, who represents California’s 16th congressional district – Fresno, which has a large Armenian community.
During the meeting the ambassador thanked the congressman for the many years of activities in the Congressional Armenian Caucus, the foreign ministry said.
The sides addressed the fundamental political changes that took place in Armenia. The congressman expressed hope that these reforms will lead to the enhancement of the Armenian-American economic relations.
Both sides attached importance to the special significance of the Armenian-American community in strengthening the friendly relations between the countries.