Ռուսաստանը Լեռնային Ղարաբաղի հարցի կարգավորումը ցանկանում է տեսնել արդար և փոխադարձ ընդունելի հիմքերի վրա. ՌԴ ԱԳ նախարար
Ռուսաստանը Լեռնային Ղարաբաղի հարցի կարգավորումը ցանկանում է տեսնել արդար
և փոխադարձ ընդունելի հիմքերի վրա. ՌԴ ԱԳ նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանն անելու է ամեն ինչ, որպեսզի նպաստի Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորմանը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ինչպես տեղեկացնում է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը, այս մասին նշել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպմանը:
«Մենք ցանկանում ենք խթանել Երևանի և Բաքվի միջև անմիջական կապը ՝ Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի կարգավորման համար: Ես գիտեմ, որ Հայաստանի վարչապետի հետ հանդիպում եք ունեցել»,- ասել է Լավրովը:
Նա նշել է, որ Ռուսաստանը ցանկանում է, որ այդ կարգավորումը տեղի ունենա արդար և փոխադարձ ընդունելի հիմքերի վրա: «Ռուսաստանն իր ազգային կարողությամբ և որպես Ռուսաստան, ԱՄՆ, Ֆրանսիա Եռյակի անդամ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ անելու է ամեն ինչ, որպեսզի նպաստի հակամարտության կարգավորմանը հասնելուն»,- եզրափակել է Լավրովը:

Россия желает, чтобы это урегулирование нагорно-карабахского конфликта состоялось на справедливой и обоюдно приемлемой основе: Лавров
Россия желает, чтобы это урегулирование нагорно-карабахского конфликта состоялось на
справедливой и обоюдно приемлемой основе: Лавров
Россия будет делать все для того, чтобы способствовать достижению урегулирования нагорно-карабахского конфликта. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на официальный сайт МИД РФ, об этом сказал глава МИД РФ Сергей Лaвров на встрече с президентом Азербайджана, подчеркнув, что РФ желает, чтобы это урегулирование состоялось на справедливой и обоюдно приемлемой основе.
“Конечно, мы хотим продолжать содействовать прямому диалогу между Баку и Ереваном по урегулированию нагорно-карабахского конфликта”, - сказал Лавров.
Он отметил, что Россия в своем национальном качестве и как участник тройки Россия, США, Франция, сопредседатель Минской группы ОБСЕ будет делать все для того, чтобы способствовать достижению урегулирования конфликта.