Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրենի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 11-ին ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հանդիպել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթաժողովին մասնակցելու նպատակով Հայաստան ժամանած ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի գլխավոր տնօրեն Օդրի Ազուլայի հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի շրջանակներում Հայաստանի ակտիվ ներգրավվածությանն առնչվող հարցեր, մտքեր են փոխանակել գիտակրթական և մշակութային բնագավառներում իրականացվող համատեղ ծրագրերի և նախագծերի շուրջ:
Այդ համատեքստում երկուստեք ընդգծվել է  նորարարության և ստեղծագործ կրթության ոլորտում փորձի փոխանակման համար ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի շրջանակներում առկա հարթակների ներուժի լիակատար օգտագործման կարևորությունը:
Զոհրաբ Մնացականյանը և Օդրի Ազուլան անդրադարձել են ՖՄԿ 17-րդ գագաթաժողովի աշխատանքների օրակարգին և զուգահեռ անցկացվող միջոցառումներին: Վերջիններս համակարծիք են, որ ՖՄԿ-ը և ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն միավորում են ընդհանուր արժեքներ և նպատակներ, որոնք կարող են լավ հիմք ծառայել մի շարք ոլորտներում արդյունավետ փոխգործակցություն հաստատելու համար:

YEREVAN, OCTOBER 11, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan met with UNESCO Director-General Audrey Azoulay on October 11, who has arrived in Armenia to participate in the 17th summit of Francophonie. As ARMENPRESS was informed from the press service of MFA Armenia, the interlocutors discussed issues referring Armenia’s active involvement in the activities of the UNESCO, exchanged views on joint projects in the sphere of culture and science.
In this context the interlocutors highlighted the importance of the full use of the potential in the sidelines of the UNESCO for exchange of experience in the spheres of innovations and creative education.
Zohrab Mnatsakanyan and Audrey Azoulay also referred to the 17th summit of Francophonie and the events in the sidelines of it. The sides shared the opinion that Francophonie and UNESCO share common values and goals, which can serve as firm grounds for establishing effective partnership in a number of spheres.