Միացյալ Թագավորությունը սատարում է ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն ուղղված ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների ջանքերին
Միացյալ Թագավորությունը սատարում է ԼՂ հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն
ուղղված ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների ջանքերին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միացյալ Թագավորությունը սատարում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ջանքերին` ուղղված Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը։ Այս մասին «Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության հեռանկարները. Տեղական եւ միջազգային տեսանկյուններ» թեմայով միջազգային գիտաժողովի ժամանակ ասաց Հայաստանում Միացյալ Թագավորության դեսպան Ջութիդ Ֆարնուորթը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, դեսպանն ընդգծեց, որ ղարաբաղյան կարգավորման հարցում առաջընթացի հասնելու համար անհրաժեշտ է, որ հակամարտող կողմերի հասարակություններում ամրապնդվի խաղաղ կարգավորմանը հասնելու եւ խաղաղություն հաստատելու միտքը։ «Մեծ Բրիտանիան անվերապահորեն աջակցում է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ջանքերին մադրիդյան սկզբունքների հիման վրա խաղաղ կարգավորման հասնելու համար»,–ասաց Ֆարնուորթը։

UK supports efforts of OSCE Minsk Group Co-Chairs for peaceful settlement of NK conflict, Ambassador says
UK supports efforts of OSCE Minsk Group Co-Chairs for peaceful settlement of NK conflict,
Ambassador says
YEREVAN, MARCH 15, ARMENPRESS. The United Kingdom supports the efforts of the OSCE Minsk Group Co-Chairs aimed at the peaceful settlement of the Nagorno Karabakh conflict, Ambassador Judith Farnworth said during an international conference titled “Prospects of Peace in Nagorno Karabakh – Local and International Perspectives”.
The Ambassador stressed that in order to achieve progress in the NK conflict settlement process it is necessary for the idea of peaceful resolution and establishment of peace to be strengthened in the societies of the conflict sides.
“Great Britain unconditionally supports the efforts of the OSCE Minsk Group Co-Chairs in achieving peaceful settlement based on the Madrid Principles.