Կարեն Կարապետյանը նոր փոխնախարար է նշանակել ու ընդունել ևս մեկ որոշում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի որոշմամբ Ավագ Ավանեսյանը նշանակվել է Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարությունից:
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ Տիգրան Խաչատրյանը նշանակվել է Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի առաջին տեղակալ՝ ազատվելով  Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալի պաշտոնից։
Մարտի 2-ին Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնից ազատվել էր Գարեգին Մելքոնյանը և նշանակվել Նիդերլանդներում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան:

YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS.  By the decision of Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan Avag Avanesyan has been appointed Deputy Minister of Economic Development and Investments of Armenia, ARMENPRESS was informed from the Government.
By another decision of the PM, Tigran Khachatryan has been appointed First Deputy Minister of Economic Development and Investments of Armenia, relinquishing from the position of the Deputy Minister of Economic Development and Investments of Armenia,.
Former First Deputy Minister of Economic Development and Investments of Armenia Garegin Melkonyan relinquished from the position on March 2 and was appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to the Netherlands.