Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահ Ալի Արդեշիր Լարիջանիին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, ցավակցական ուղերձում ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացանք Արեւելաչինական ծովում վթարված եւ խորտակված իրանական տանկերի անձնակազմի զոհերի մասին:
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ, զոհվածների ընտանիքներին եւ մերձավորներին, Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթելով տոկունություն ու համբերություն:

Ара Баблоян направил соболезнование Али Ардеширу Лариджани
Председатель НС Армении Ара Баблоян направил   соболезнование Председателю Меджлиса ИРИ Али Ардеширу Лариджани. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
“С неизбывной болью узнали о жертвах экипажа потерпевшего аварию и затонувшего в Восточно-Китайском море иранского танкера.
От имени Национального Собрания Республики Армения и лично себя выражаем наши глубокие соболезнования и поддержку Вам, семьям и близким погибших, дружественному народу Ирана, желая стойкости и терпения.