Շարմազանովը Մամեդյարովին կոչ է արել անհեթեթ հայտարարություններով ի ցույց չդնել սեփական նախնադարյան մտածողությունը
Շարմազանովը Մամեդյարովին կոչ է արել անհեթեթ հայտարարություններով ի ցույց
չդնել սեփական նախնադարյան մտածողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անպատասխանատու և անհեթեթ հայտարարություններով հայտնի է ինչպես Էլմար Մամեդյարովը, այնպես էլ նրա երկրի նախագահը:  Այս մասին նշեց Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը արձագանքելով Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի հայտարարությանը, թե Ժնևում Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներից բանակցություններից  հետո Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դուրս է եկել համատեղ հայտարարության շրջանակներից:
«Այնպես որ, կարիք չկա ևս մեկ անգամ ի ցույց դնել սեփական նախնադարյան մտածողությունը, եթե, իհարկե, այն առկա է»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ընդգծեց ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը:

Armenian Parliament’s Vice Speaker calls on Azerbaijani FM not to show his own primitive thinking by absurd statements
Armenian Parliament’s Vice Speaker calls on Azerbaijani FM not to show his own primitive
thinking by absurd statements
YEREVAN, OCTOBER 18, ARMENPRESS. Both Azerbaijani foreign minister Elmar Mammadyarov and president Ilham Aliyev are known for their irresponsible and absurd statements, Eduard Sharmazanov – Vice Speaker of the Armenian Parliament, said, commenting on Mammadyarov’s statement according to which after the negotiations between the Armenian and Azerbaijani presidents in Geneva Armenian President Serzh Sargsyan left the joint statement frameworks.
“Thus, there is no need to once again show the primitive thinking he has”, Sharmazanov told Armenpress.