Ամերիաբանկն առցանց համաշխարհային մրցույթում դուրս է եկել եզրափակիչ փուլ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիաբանկի թիմը բանկերի միջև անցկացվող ակտիվների և պարտավորությունների կառավարման առցանց համաշխարհային  8-րդ մրցույթում /virtual Banking/ դուրս է եկել եզրափակիչ փուլ:  Այն տեղի կունենա այս տարվա նոյեմբերի 23-ին Հաագայում: Բացի Ամերիաբանկից, եզրափակիչ փուլ են անցել ևս 3 ընկերություն՝  Bancop SA (Պարագվայ), Supervielle (Արգենտինա) և Ficohsa (Հոնդուրաս): Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Ամերիաբանկի հասարակայնության և հաղորդակցման թիմից, մրցույթին մասնակցել է 30 բանկ  Աֆրիկա, Ասիա, Լատինական Ամերիկա, Եվրոպա/Կենտրոնական Ասիա տարածաշրջաններից:
Մրցույթը վերաբերում է բանկերում  ակտիվների և պարտավորությունների, ինչպես նաև ռիսկերի արդյունավետ կառավարման խնդիրներին: Այն նպատակ ունի նպաստել ֆինանսաբանկային ոլորտի գիտելիքների զարգացմանն ու պրոֆեսիոնալ մակարդակի բարձրացմանը, այլընտրանքային և նորարարական գիտելիքների փոխանցմանը, միջազգային փորձի փոխանակմանը, բանկերում ռիսկերի կառավարման ուժեղացմանն ու զարգացմանը:
Մրցույթը կազմակերպվել է SimArch Group-ի կողմից, ֆինանսաբանկային ուսումնական պորտալի շրջանակներում և ֆինանսավորվել է FMO-ի` Նիդերլանդների միջազգային զարգացման բանկի, DEG-ի` KfW Bankengruppe-ի (KfW բանկային խումբ) անդամի և PROPARCO ֆինանսների զարգացման ֆրանսիական գործակալության կողմից:
SimArch Group-ը դեռևս 1999-ից առաջարկում է նորարական և առաջադեմ ուսուցողական լուծումներ ֆինանսաբանկային ոլորտի մասնագետների համար՝ ստեղծելով կրթական մեծ հնարավորություններ: Ընկերության կրթական ծրագրերը հաջողությամբ կիրառվել են ավելի քան 45 երկրի 170 ընկերությունների կողմից, որոնց շարքում են այնպիսի խոշորագույն բանկեր, ինչպիսիք են՝ ABN AMRO,  ING, FirstRand, Dexia և այլն:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին: Այն Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկն է և սկսած 2007թ-ից` տրամադրում է նորարարական բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am:

YEREVAN, OCTOBER 12, ARMENPRESS. Ameriabank’s team has reached the final stage of the 8th International Online Virtual Banking Competition. The final will be held on November 23 in Hague, where Ameriabank will be competing with 3 other finalists: Bancop SA (Paraguay), Supervielle (Argentina) and Ficohsa (Honduras). Overall, 30 banks from Africa, Asia, Latin America, Europe and Central Asia were participating in the competition, Americabank told Armenpress.
The competition is related to effective assets, liabilities and risk management issues in banks.
The aim of the competition is to promote knowledge in finance and banking, upgrade professional skills, share alternative and innovative knowledge and international experience, strengthen and develop risk management practices in financial institutions.
The competition was organized by SimArch Group as part of finance and banking learning platform and financed by the Netherlands’ FMO, DEG (member of KfW Group) and French PROPARCO.
SimArch presents new advanced learning solutions for professionals in financial and banking sectors since 1999, providing big education opportunities. The company’s learning programs have been successfully implemented by 170 entities in 45 countries, including major banks such as ABN AMRO, ING, FirstRand, Dexia and others.
Ameriabank is a dynamically developing bank and one of the major and most stable financial institutions in Armenia. The first investment bank in Armenia, Ameriabank has been providing a large package of innovative banking services since 2007. Now Ameriabank CJSC is a universal bank offering corporate, investment and retail banking services in a comprehensive package of banking solutions.