Եվրամիությունը պատրաստում է անհրաժեշտ ամեն ինչ Հայաստան-ԵՄ նոր համաձայնագիրը նոյեմբերին ստորագրելու համար
Եվրամիությունը պատրաստում  է անհրաժեշտ ամեն ինչ Հայաստան-ԵՄ նոր
համաձայնագիրը նոյեմբերին ստորագրելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Պատասխանատու անձինք ջանասիրաբար աշխատում են, որպեսզի ԵՄ-Հայաստան նոր համաձայնագրի ստորագրումն իրականություն դառնա նոյեմբերին կայանալիք Արեւելյան գործընկերության գագաթնաժողովի ընթացքում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Հայաստանում Erasmus+Youth. տեղեկատվական կենտրոնի բացմանը նվիրված ասուլիսի շրջանակում ասաց Հայաստանում Եվրամիության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին:
«Ես նոր եմ վերադարձել Բրյուսելից՝ առավոտյան ժամը 5-ին իջել եմ Երեւան եւ պետք է ասեմ, որ իմ բոլոր զրույցներն այն մարդկանց հետ, ում հետ հանդիպել եմ Բրյուսելում, ովքեր պատասխանատու են համաձայնագիրը ստորագրելու համար անհրաժեշտ հարցերը նախապատրաստելու հարցում, փաստում են, որ ամեն ինչ իր հունով առաջ է շարժվում: Մեր՝ ԵՄ-ի կողմից, մենք անհրաժեշտ ամեն ինչ պատրաստում ենք նոր համաձայնագիրը նոյեմբերին ստորագրելու համար»,- ասաց Պյոտր Սվիտալսկին:

EU prepares everything needed for signing new deal with Armenia in November, says envoy
YEREVAN, SEPTEMBER 6, ARMENPRESS. Responsible people are working diligently for the signing of the EU-Armenia new agreement to become reality during the upcoming Eastern Partnership Summit in November, EU’s Ambassador to Armenia H.E. Piotr Switalski told a press conference.
“I just returned from Brussels , I landed in Yerevan at 5 in the morning and I have to say that all my conversations with the people that I’ve met in Brussels, who are responsible for preparing necessary issues for the signing of the agreement, prove that everything is advancing normally. We, the EU, prepare everything necessary for signing the new agreement in November”, Switalski said.