Կոտայքում շմոլ գազից թունավորման երկու դեպք է գրանցվել
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության Կոտայքի բաժնում հիվանդանոցից մարտի 28-ին հաղորդում է ստացվել, որ «սուր էկզոգեն թունավորում շմոլ գազից» ախտորոշմամբ բուժօգնության են տեղափոխվել 1940 թվականին ծնված Ռոզա Ա.-ն, 1990 թվականին ծնված Ռոզա Ա.-ն, 1992 թվականին ծնված Լիլիթ Ա.-ն և 1965 թվականին ծնված Խանում Ջ.-ն: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
Ավելի վաղ՝ մարտի 27-ին հիվանդանոցից ոստիկանության Կոտայքի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ «սուր էկզոգեն թունավորում շմոլ գազից» ախտորոշմամբ բուժօգնության են տեղափոխվել 1969 թ. ծնված Սուսաննա Գ.-ն, 1993 թ. ծնված Վարդուհի Գ.-ն և 1993 թ. ծնված Տիրուհի Գ.-ն:

В Котайке зарегистрировано два случая отравления угарным газом
В отделении полиции Котайка 28 марта было получено сообщение из больницы о том, что к ним с диагнозом “острое экзогенное отравление угарным газом” доставлены Роза А., 1940 г.р., Роза А., 1990 г.р., Лилит А., 1992 г. р. и Ханум Дж., 1965 г. р.. Об этом «Арменпресс» сообщили в пресс-службе Полиции РА.
Ранее, 27 марта, в отделении полиции Котайка было получено сообщение из больницы о том, что к ним с диагнозом “острое экзогенное отравление угарным газом” доставлены Сусанна Г., 1969 г. р., Вардуи Г., 1993 г. р. и Тируи Г., 1993 г. р..