Փոլ Մաքքարթնիի դուստրը աղբից պատրաստված մարզակոշիկներ Է ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի դիզայներ եւ երաժիշտ Փոլ Մաքքարթնիի դուստրը՝ Ստելլան, ներկայացրել Է Parley UltraBoost X մարզակոշիկները, որոնք ստեղծվել են adidas-ի հետ համագործակցությամբ: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը հաղորդվում Է մամուլի տեղեկագրում, որը մարտի 20-ին ստացվել Է «Լենտա.ռու»-ում:
Մարզակոշիկների դիզայնը ոգեշնչվել Է օվկիանոսային ալիքների հզորությամբ եւ ուժով: Դրանք կներկայացվեն մի քանի ֆիրմային խանութներում:
Այս մոդելի թողարկումը դարձել Է Parley for the Oceans ընկերության հետ համատեղ նախագծի բաղկացուցիչ մասը: «Ստելլա Մաքքարթնին եւ adidas-ը մեզ օգնում են ստեղծելու նոր աշխարհ, մարդիկ եւ Համաշխարհային օվկիանոսը կարող են հաշտ գոյակցել»,- ասել Է ֆիրմայի հիմնադիր Սիրիլ Գաթչը:

Дочь Пола Маккартни разработала кроссовки из мусора
Британский дизайнер и дочь музыканта Пола Маккартни — Стелла — представила кроссовки Parley UltraBoost X, созданные в сотрудничестве с adidas. Об этом сообщается в пресс-релизе, поступившем в редакцию «Ленты.ру» в понедельник, 20 марта.
Дизайн кроссовок вдохновлен мощью и силой океанских волн. Обувь сделана из переработанного пластика. Она будет представлена в нескольких фирменных магазинах,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Выход этой модели стал частью совместного проекта с компанией Parley for the Oceans. «Стелла Маккартни и adidas помогают нам создавать новый мир, в котором люди и Мировой океан могут мирно сосуществовать», — сказал основатель фирмы Сирил Гатч.