Իրաքցի զինվորականները վերսկսել են հարձակումը Մոսուլի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրաքի կառավարական ուժերը եռօրյա դադարից հետո հոկտեմբերի 31-ին վերսկսել են հարձակումը Մոսուլի վրա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Reuters գործակալությունը՝ հղում անելով զինվորականների հայտարարությանը:
Հոկտեմբերի 28-ին Իրաքի հրամանատարությունը Մոսուլի վրա հարձակման դադար Էր հայտարարել ձեռք բերված դիրքերն ամրապնդելու համար:
Հայտարարության մեջ ասված Է, որ հարձակումն սկսվում Է արեւելյան ուղղությամբ, դրա հիմնական թիրախը կդառնա Տիգրիս գետի արեւելյան ափը:
Մոսուլի վրա Իրաքի զինվորականների եւ ոստիկանության ուժերի, ինչպես նաեւ քրդական կազմավորումների կողմից ԱՄՆ-ի գլխավորած կոալիցիայի օդուժի աջակցմամբ լայնածավալ հարձակումն Է սկսվել հոկտեմբերից 17-ից, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Иракские военные возобновили наступление на Мосул
Правительственные силы Ирака в понедельник возобновили наступление на Мосул после трехдневной паузы. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Рейтер со ссылкой на заявление военных.
В пятницу иракское командование объявило паузу в наступлении на иракский Мосул для закрепления достигнутого успеха.
В заявлении говорится, что наступление возобновляется на восточном направлении, его основной целью станет восточный берег реки Тигр.
Массированное наступление на Мосул ведется с 17 октября иракскими военными и силами полиции, а также курдскими формированиями при поддержке авиации коалиции во главе с США.