Ամեն ինչ հոսում է, ամեն ինչ փոփոխվում է. Շարմազանովը՝ Ծառուկյանի քաղաքականություն վերադառնալու մասին
Ամեն ինչ հոսում է, ամեն ինչ փոփոխվում է. Շարմազանովը՝ Ծառուկյանի քաղաքականություն
վերադառնալու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն անդրադարձել է ԲՀԿ նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի՝ քաղաքականություն հնարավոր վերադարձին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով հարցին, թե ՀՀԿ-ն ի՞նչ տեսակետ ունի ԲՀԿ-ականների նախաձեռնության մասին, ովքեր հավաքվել էին Ծառուկյանի տան մոտ՝ նրան խնդրելով վերադառնալ քաղաքականություն, Շարմազանովը պատասխանեց. «Մեր կոշտ դիրքորոշումը բացահայտ կապված է եղել, կա ու կլինի երևույթների նկատմամբ: Բոլոր նման երևույթներին մենք ունեցել ենք նմանատիպ դիրքորոշում: Մեր դիրքորոշումը երբեք ուղղված չի եղել որևէ անձի»:
Հարցին, թե ո՞րն է իր դիրքորոշումն այս հարցի վերաբերյալ, նա պատասխանեց. «Ես` որպես իշխանության ներկայացուցիչ, մեջբերել եմ մեզնից 2500 տարի առաջ ապրած հին հույն փիլիսոփա Հերակլիտի միտքը. «Ամեն ինչ հոսում է, ամեն ինչ փոփոխվում է»:
Հոկտեմբերի 24-ին մի խումբ ԲՀԿ-ականներ ակցիա էին կազմակերպել ԲՀԿ նախկին առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի տան մոտ՝ պահանջելով նրա վերադարձն ակտիվ քաղաքականություն: ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանը ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ Ծառուկյանն առայժմ չի արձագանքել ԲՀԿ-ականների ցանկությանը:

“Everything flows, everything changes” – Sharmazanov on Tsarukyan’s possible return to politics
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. Deputy Speaker of the Armenian Parliament Eduard Sharmazanov commented on ex-leader of PAP Gagik Tsarukyan’s possible return to politics.
During a briefing in the Parliament, Sharmazanov was asked about the RPA’s opinion on the recent gathering of PAP supporters outside Tsarukyan’s residence, who were requesting his return to politics. Sharmazanov said “Our harsh stance was obviously linked with occurrences, and will remain that way. We had similar stances for all such occurrences. Our stance has never been aimed at any individual”.
Asked on his position on this issue, he replied: “As a representative of the leadership, I have quoted the ancient Greek philosopher Heraclitus, who lived 2500 years ago : “Everything flows, everything changes”.
On October 24, a group of PAP supporters gathered outside Gagik Tsarukyan’s residence, demanding his return to politics.