Ադրբեջանը ԼՂ շփման գծում արձակել է շուրջ 250 կրակոց
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում Ադրբեջանը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 25 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 25 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 250 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են հրադադարի ռեժիմը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակեպելու համար»:

Azerbaijan fires over 250 shots at Nagorno Karabakh line of contact
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Nagorno Karabakh told “Armenpress” the Azerbaijani forces made over 25 ceasefire violations at the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Ministry’s announcement reads: “Overnight October 24-25 the Azerbaijani side violated the ceasefire regime 25 times by firing over 250 shots from various caliber small arms at the Armenian positions in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact.
The Defense Army forces adhered to the ceasefire regime and took the necessary steps for carrying out the reliable protection of the military positions”.