Սիրիական զորքերը Հալեպում ճեղքել են զինյալների պաշտպանությունը ռազմական ուսումնարանի տարածքում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիական բանակի զորամասերը Հալեպի հարավում ճեղքել-մտել են թռիչքային-տեխնիկական ուսումնարանի տարածք եւ մարտեր են մղում այնտեղ պաշտպանվող ելուզակախմբերի դեմ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, «Սուրիա ալ Էն» լրատվական պորտալին հայտնել է երկրի հյուսիսում Սիրիայի զինված ուժերի ներկայացուցիչը:
Նրա տեղեկությունների համաձայն՝ հրետանին հակառակորդի դիրքերը գնդակոծում է երկու այլ ռազմական ուսումնարանների (հրետանային եւ հետեւակային) տարածքում, որոնք զինյալները գրավել էին օգոստոսի սկզբին:
Չնայած կրած կորուստներին, «Ջեյշ ալ Ֆաթհ» զինված կոալիցիայի ուժերը վտանգավոր հակագրոհներ են ձեռնարկում: Կառավարական ուժերն արդեն վեց գրոհ են դիմագրավել Ումմ-Կարաա ռազմավարական բարձունքի ուղղությամբ, որը իշխում է տեղանքի վրա քաղաքի հարավային մատույցներում:
Սիրիական ռազմաօդային ուժերն օդից հարվածներ են հասցնում հակառակորդի զորասյուներին՝ խոչընդոտելով հարեւան Իդլիբից Հալեպի հարավային մատույցներ օժանդակ ուժերի ու զինամթերքի տեղափոխմանը, հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

Сирийские войска прорвались на территорию военного училища в Алеппо
Элитные формирования сирийской армии прорвались  на территорию летно-технического училища на юге Алеппо и ведут бои с обороняющимися там бандформированиями. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом сообщил информационному порталу "Сурия аль-Эн" представитель ВС Сирии на севере страны.
По его сведениям, артиллерия обстреливает позиции противника на территории двух других военных училищ (артиллерийского и пехотного), которые были захвачены в начале августа.
Несмотря на понесенные потери, боевики вооруженной коалиции "Джейш аль-Фатх" опасно контратакуют. Правительственные силы отразили сегодня шесть подряд атак на стратегическую высоту Умм-Караа, которая господствуют над местностью у южного въезда в город.
Сирийские ВВС наносят удары с воздуха по военным колоннам противника, препятствуя переброске подкреплений и боеприпасов к южным подступам Алеппо из соседнего Идлиба.
"Террористы потеряли много убитыми, выведены из строя десятки внедорожников с пулеметами, на которых они передвигались", - сообщило агентство САНА.