Սարգիս Ղազարյանն ազատվել է Իտալիայում, Խորվաթիայում, Սան Մարինոյում, Մալթայում և Սլովենիայում ՀՀ դեսպանի պաշտոնից
Սարգիս Ղազարյանն ազատվել է Իտալիայում, Խորվաթիայում, Սան Մարինոյում, Մալթայում և
Սլովենիայում ՀՀ դեսպանի պաշտոնից
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է հրամանագր Սարգիս Ղազարյանին Իտալիայի Հանրապետությունում, Խորվաթիայի Հանրապետությունում, Սան Մարինոյի Հանրապետությունում, Մալթայի Հանրապետությունում և Սլովենիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնից ազատելու մասին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
ՀՀ Նախագահի հրամանագրում ասվում է. «Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 8-րդ կետով` ո ր ո շ ու մ ե մ.
Սարգիս ՂԱԶԱՐՅԱՆԻՆ ազատել Իտալիայի Հանրապետությունում, Խորվաթիայի Հանրապետությունում, Սան Մարինոյի Հանրապետությունում, Մալթայի Հանրապետությունում և Սլովենիայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնից»:

President relieves Sargis Ghazaryan from post of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Italy, Croatia, San Marino, Malta and Slovenia
President relieves Sargis Ghazaryan from post of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary
to Italy, Croatia, San Marino, Malta and Slovenia
YEREVAN, MAY 18, ARMENPRESS. President of Armenia Serzh Sargsyan signed a decree dismissing Sargis Ghazaryan from the post of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Italy, the Republic of Croatia, the Republic of San Marino, the Republic of Malta and the Republic of Slovenia, Press Service of the Armenian Presidential Administration informed “Armenpress”.
The Armenian President’s decree states:
“Guided by 2005 amendments on the 8th point of the 55th article of the Constitution of the Republic of Armenia-I decide:
Dismiss Sargis GHAZARYAN from the post of Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Italy, the Republic of Croatia, the Republic of San Marino, the Republic of Malta and the Republic of Slovenia”.