De Beers տունը կառաջարկի ադամանդն ընտրել ըստ ճաշակի
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: De Beers մակնիշի կրպակը դեկտեմբերի 1-ին Պետական հանրախանութում բացում Է ադամանդների ցուցահանդես-վաճառք, որը կտեւի մինչեւ տարեվերջ: Գնորդներին հասանելի կլինի Beauty Scan ծառայությունը, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով մամուլի տեղեկագրին:
Պոտենցիալ հաճախորդների ուշադրությանն են առաջարկվելու մատանիների հինգ հիթային մոդելներ: Դրանց թվում են «արքայադուստր» քառակուսի երեսակման 2,5-կարատանոց դեղին ադամանդը, «կուշոն» երեսակման դեղին ադամանդը կամ «բարձիկը», եզրաշերտով ագուցված կլոր երեսակման վարդագույն  ադամանդը, որը զարդարված Է մանր ադամանդներով, կլոր դեղին ադամանդը՝ երկու եռանկյունի անգույն քարերով, եւ 2,03-կարատանոց կլոր անգույն ադամանդը՝ փայլեցված սպիտակ ոսկուց պատրաստված կարճ շրջանակով:
De Beers ընկերությունը հիմնադրվել Է 1888 թվականին: 1939 թվականին մշակել Է ադամանդների 4Cs (carat, cut, clarity & colour, կամ «կարատը, երեսակումը, մաքրությունը եւ գույնը») դասակարգումը: 1947 թվականին ընդունվել Է բրենդի A Diamond is Forever («Ադամանդ՝ ընդմիշտ») կարգախոսը: 2001 թվականին ընկերությունը միավորվել Է LVMH կոնցեռնի հետ:

Дом De Beers предложит выбрать бриллиант по вкусу
Бутик марки De Beers в ГУМе 1 декабря открывает выставку-продажу бриллиантов, которая продлится до конца года. Покупателям будет доступна услуга Beauty Scan. Как передает Арменпресс, об этом сообщается в пресс-релизе, присланном в редакцию «Ленты.ру».
Вниманию потенциальных клиентов будут предложены пять хитовых моделей колец. Среди них — желтый бриллиант квадратной огранки «принцесса» массой 2,5 карата, желтый бриллиант огранки «кушон», или «подушка», розовый солитер круглой огранки в оправе с ободком, павированным мелкими бриллиантами, круглый желтый бриллиант с двумя треугольными бесцветными камнями и круглый бесцветный бриллиант массой 2,03 карата в лаконичной оправе из полированного белого золота.
Всем клиентам бутика будет доступна услуга Beauty Scan с консультацией эксперта-геммолога.
Компания De Beers основана в 1888 году. В 1939 году разработала классификацию бриллиантов 4Cs (carat, cut, clarity & colour, или «каратность, огранка, чистота и цвет»). В 1947 году принят лозунг бренда A Diamond is Forever («Бриллиант навсегда»). В 2001 году компания объединилась с концерном LVMH.