Հովհաննես Զանազանյանի հոգեհանգստի արարողությունը կկայանա հոկտեմբրի 5-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԽՍՀՄ սպորտի վարպետ, «Արարատի» լեգենդար ավագ Հովհաննես Զանազանյանի մահվան կապակցությամբ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հրամանով ստեղծվել է թաղման հանձնաժողով:
Հովհաննես Զանազանյանը ծնվել էր 1946 թվականին: «Արարատի» հետ դարձել է ԽՍՀՄ չեմպիոն (1973), փոխչեմպիոն (1971) գավաթակիր (1973, 1975), իսկ Խորհրդային Միության հավաքականի կազմում՝ Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր: 1971 և 1973 թվականներին ընդգրկվել է ԽՍՀՄ 33 լավագույն ֆուտբոլիստների շարքում: Մարզչական կարիերայի ընթացքում գլխավորել է Բեյրութի ՀՄԸՄ-ն, Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը, «Բանանցը» և մի շարք այլ թիմեր:

Панихида по Оганесу Заназаняну состоится 5 октября
В связи со смертью Мастера спорта СССР, легендарного капитана футбольного клуба «Арарат», приказом Президента футбольной федерации Армении Рубена Айрапетяна была создана похоронная комиссия.
Оганес Заназанян родился в 1946 году. Вместе с командой «Арарат» стал чемпионом СССР (1973), вице-чемпионом (1971), обладателем кубка (1973, 1975), а в составе Олимпийской сборной СССР  завоевал бронзовую медаль. Был в списке 33 лучших футболистов СССР в 1971 и 1973гг. Во время своей тренерской деятельности возглавлял Молодежную сборную Армении, ФК «Бананц» и др. клубы.