Բակո Սահակյանը Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում մասնակցել է նոր ցուցադրության դիտմանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29  ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը եւ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի անդամների հետ միասին հունվարի 29-ին այցելել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ եւ մասնակցել նոր ցուցադրության աշխատանքների դիտմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման աշխատանքների նշանակությունը քաղաքական, գիտակրթական եւ մարդասիրական առումներով:

Президент НКР посетил Музей-институт Геноцида армян и приняли участие в просмотре экспозиций новой выставки
Президент НКР посетил Музей-институт Геноцида армян и приняли участие в
просмотре экспозиций новой выставки
Президент Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Бако Саакян и президент Республики Армения Серж Саргсян вместе членами Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-летию Геноцида армян, 29 января посетили Музей-институт Геноцида армян и приняли участие в просмотре экспозиций новой выставки.
Как сообщили Арменпресс в Главном управлении информации аппарата президента НКР, Бако Саакян отметил важность подобных экспозиций с политической, научно-образовательной и гуманитарной точек зрения.