Բակո Սահակյանը Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում մասնակցել է նոր ցուցադրության դիտմանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29  ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը եւ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի անդամների հետ միասին հունվարի 29-ին այցելել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ եւ մասնակցել նոր ցուցադրության աշխատանքների դիտմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման աշխատանքների նշանակությունը քաղաքական, գիտակրթական եւ մարդասիրական առումներով:

YEREVAN, JANUARY 29, ARMENPRESS: On 29 January the President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan and the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan accompanied by the members of the State Committee Coordinating the Events Dedicated to the 100th Commemoration of the Armenian Genocide visited the Armenian Genocide Museum-Institute and took part in the observation of the new exhibition works.
President Sahakyan highlighted the significance of such activities from the political, academic and humanitarian viewpoints.