Հայաստան կժամանի Իրանի ԱԳ նախարարը
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով հունվարի 26-ին երկօրյա այցով Հայաստան կժամանի Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, Մոհամադ Ջավադ Զարիֆին կընդունի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Նախատեսված է Իրանի արտաքին գործերի նախարարի հանդիպումը Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանի և վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Հունվարի 27-ին տեղի կունենան Հայաստանի և Իրանի արտաքին գործերի նախարարների բանակցությունները, որոնց կհետևի համատեղ մամլո ասուլիս:

В Армению прибудет министр ИД Ирана
26-го января по приглашению министра ИД Армении Эдварда Налбандяна в Армению прибудет министр ИД Ирана Мохаммад Джавад Зариф. Как сообщили «Арменпресс» из управления по информации и связям с общественностью МИД Армении, министра ИД Ирана Мохаммада Джавада Зарифа примет президент Армении Серж Саргсян.
Предусмотрены также встречи министра ИД Ирана Мохаммада Джавада Зарифа с председателем НС Армении Галустом Саакяном и премьер-министром Армении Овиком Абрамяном.
27-го января состоятся переговоры министров ИД обеих стран, за которыми последует совместная пресс-конференция.