Հայաստանի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ է ընտրվել Ռուբեն Ջաղինյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայստանի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհուրդը մարտի 5-ին կայացած խորհրդի նիստում Հայաստանի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ է ընտրել Ռուբեն Վլադիմիրի Ջաղինյանին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 1-ին հրամանագիր էր ստորագրել Ռուբեն Ջաղինյանին Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամ նշանակելու մասին (վեց տարի ժամկետով)՝ հիմք ընդունելով «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքը և հաշվի առնելով ՀՀ նախագահի 2013թ. փետրվարի 6-ի կարգադրությամբ ստեղծված հանձնաժողովի որոշումը: Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամի թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթի անցկացման կարգի համաձայն, մինչ Հանրապետության ղեկավարի հրամանագիրը, ՀՀ նախագահի կարգադրությամբ ստեղծված մրցութային հանձնաժողովը, փետրվարի 26-ի նիստում քննարկելով մրցույթին մասնակցելու համար ներկայացված 2 դիմումը, որոշում է կայացրել հաղթող ճանաչել մրցույթի պահանջները բավարարող դիմումատուներին՝ Ռուբեն Վլադիմիրի Ջաղինյանին և Աստղիկ Շամսի Ավետիսյանին:

Председателем Совета общественной телерадиокомпании Армении избран Рубен Джагинян
На заседании Совета общественной телерадиокомпании Армении 5 марта председателем Совета избран Рубен Владимирович Джагинян.
Как сообщает Арменпресс, президент Армении Серж Саргсян 1 марта подписал указ о назначении Рубена Джагиняна членом Совета Общественной телерадиокомпании (сроком на шесть лет), принимая за основу закон РА «О телевидении и радио» и учитывая решение комиссии, созданной распоряжением Президента РА от 6 февраля 2013 года.
Согласно Порядку проведения конкурса на замещение вакантной должности члена Совета Общественной телерадиокомпании, до указа Главы Республики, созданная распоряжением Президента РА конкурсная комиссия, на состоявшемся 26 февраля заседании рассмотрев представленные для участия в конкурсе 2 заявки, приняла решение признать победителями удовлетворяющих требованиям конкурса заявителей – Джагиняна Рубена Владимировича и Аветисян Астхик Шамсовну.