Վարչապետ Փաշինյանը հանդիպել է Կիրանց և Բերքաբեր համայնքների բնակիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Տավուշի մարզ կատարած այցի ընթացքում հանդիպում է ունեցել նաև Կիրանց և Բերքաբեր համայնքների բնակիչների հետ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Տելեգրամ»-ի իր էջում նշել է ՀՀ վարչապետը։
Վարչապետն ավելի վաղ հանդիպել էր նաև Տավուշի մարզի Ոսկեպար համայնքի բնակիչների հետ։
Վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը տեղեկացրել է, որ Ոսկեպարում Փաշինյանը տեղի բնակիչներին ներկայացրել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության՝ ներառյալ սահմանազատման գործընթացում առկա իրավիճակը։
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մեկ ամիս առաջ ևս՝ մարտի 18-ին, մեկնել էր Տավուշի մարզ: Նա Ոսկեպարում հանդիպել էր Ոսկեպարի, Բաղանիսի եւ հարակից բնակավայրերի բնակիչների հետ:

PM Pashinyan meets with residents of Kirants, Berkaber communities
YEREVAN, APRIL 17, ARMENPRESS. During his visit to Tavush Province, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan held a meeting with residents of Kirants and Berkaber communities, PM Pashinyan said on social media.
Earlier, the Prime Minister also met with the residents of Voskepar community of the Tavush Province.
Prime Minister Nikol Pashinyan's press secretary, Nazeli Baghdasaryan, has stated that in Voskepar, Nikol Pashinyan presented the community residents with information regarding the peace process with Azerbaijan, including the delimitation process.
Nikol Pashinyan visited the Tavush Province a month ago, on March 18. He met with residents of Voskepar, Baghanis, and neighboring settlements.