Նիկոլ Փաշինյանը Ռոմանո Պրոդիի հետ քննարկել է տարածաշրջանում և միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացների հարցեր
Նիկոլ Փաշինյանը Ռոմանո Պրոդիի հետ քննարկել է տարածաշրջանում և
միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացների հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հյուրընկալել է Իտալիայի նախկին վարչապետ, Եվրոպական հանձնաժողովի նախկին նախագահ Ռոմանո Պրոդիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, վարչապետը ողջունել է հեղինակավոր գործչի այցը Հայաստան և շնորհավորել նրան ԵՊՀ պատվավոր դոկտորի կոչմանն արժանանալու առթիվ: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է Ռոմանո Պրոդիի նման փորձառու գործիչների հետ ԵՊՀ-ի համագործակցության անհրաժեշտությունը և հավելել, որ այսօրվա հանդիպումը հնարավորություն կտա քննարկել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր հարցեր:
Ըստ աղբյուրի՝ Ռոմանո Պրոդին շնորհակալություն է հայտնել ջերմ հյուրընկալության համար և նշել, որ ուրախությամբ է այցելել Հայաստան:
Նշվում է, որ հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանում և միջազգային ասպարեզում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցերի շուրջ:

Премьер-министр Пашинян принял экс-председателя Совета министров Италии, экс- председателя Европейской комиссии
Премьер-министр Пашинян принял экс-председателя Совета министров Италии, экс-
председателя Европейской комиссии
Премьер-министр Никол Пашинян принял бывшего председателя Совета министров Италии, бывшего председателя Европейской комиссии Романо Проди.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, Никол Пашинян приветствовал визит известного деятеля в Армению и поздравил его с присвоением ему звания Почетного доктора Ереванского государственного университета (ЕГУ). Премьер-министр подчеркнул необходимость сотрудничества ЕГУ с такими опытными деятелями, как г-н Проди, и добавил, что сегодняшняя встреча позволит обсудить различные вопросы, представляющие взаимный интерес.
Романо Проди поблагодарил за теплое гостеприимство и отметил, что рад посетить Армению.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с происходящими в регионе и на международной арене процессами.