«Ինտեր»-ի ֆուտբոլիստները պետք է հպարտանան այն աշխատանքով, որ կատարեցին. Ինձագի
ՍՏԱՄԲՈՒԼ, 11 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալական «Ինտեր»-ի գլխավոր մարզիչ Սիմոնե Ինձագիի կարծիքով՝ իր թիմի ֆուտբոլիստները հպարտանալու աշխատանք են կատարել Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչում:
«Նորմալ եմ համարում հիասթափությունը: Սակայն, «Ինտեր»-ի ֆուտբոլիստները պետք է հպարտանան այն աշխատանքով, որ կատարեցին այս եզրափակիչում: Խաղում էինք հզոր հակառակորդի հետ և արժանի չէինք պարտության»,- «Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ խաղից հետո ունեցած հանդիպման ժամանակ ասաց նա:
Ինձագին ընդգծեց, որ ինչպես իր բոլոր խաղացողներին, այնպես էլ մարզադաշտում ներկա երկրպագուներին պատրաստ էր գրկելու նման աջակցության համար:
«Մինչև հիմա չեմ հավատում, թե ինչպես մեզ չհաջողվեց խաղավարտին մոտ դառնալ գոլի հեղինակ»,- ընդգծեց մարզիչը:
Ստամբուլի օլիմպիական մարզադաշտում կայացավ ֆուտբոլի Չեմպիոնների լիգայի 2022/23 մրցաշրջանի եզրափակիչը: Միմյանց դեմ մրցեցին «Մանչեսթեր Սիթի»-ն և «Ինտեր»-ը։ «Մանչեսթեր Սիթի»-«Ինտեր»` 1:0:
«Մանչեսթեր Սիթի»-ն պատմության մեջ առաջին անգամ դարձավ Չեմպիոնների լիգայի հաղթող: Պեպ Գվարդիոլայի գլխավորած թիմն այս մրցաշրջանում նվաճեց երրորդ գավաթը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը փոխարինման դուրս եկավ 83-րդ րոպեին: Մխիթարյանը հայկական ֆուտբոլի համար բացառիկ արդյունք գրանցեց` դառնալով առաջին հայ ֆուտբոլիստը, ով հանդես եկավ Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչում:

Игроки «Интера» должны гордиться тем, что они сделали.  Индзаги
По мнению главного тренера итальянского "Интера" Симоне Индзаги, футболисты его команды проделали работу по гордости в финале Лиги чемпионов.
«Я считаю нормальным разочарование. Однако футболисты "Интера" должны гордиться той работой, которую они проделали в этом финале. Мы играли с мощным противником и не заслуживали поражения» , - как передает корреспондент Арменпресс, сказал он на встрече с журналистами.
Индзаги подчеркнул, что, как и все его игроки, он был готов обнять болельщиков, присутствующих на стадионе, за такую поддержку.
«До сих пор не верю, как нам не удалось забить ближе к концу матча», - подчеркнул тренер.
На  Олимпийском стадионе Стамбула состоялся финал Лиги чемпионов сезона 2022/23. Встречались «Манчестер Сити» и «Интер».
«Манчестер Сити» — «Интер»: 1:0.
«Манчестер Сити» впервые в истории выиграл Лигу чемпионов. Команда под руководством Пепа Гвардиолы завоевала третий кубок в этом сезоне.
Бывший капитан сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян вышел на замену на 83-й минуте. Мхитарян показал исключительный результат для армянского футбола, став первым армянским футболистом, выступившим в финале Лиги чемпионов.