Կարող եմ ապացուցել, որ երբեք որևէ մեկին Հայաստանի տարածքով միջանցք չեմ խոստացել․ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ կարող է ապացուցել, որ երբեք որևէ մեկին Հայաստանի Հանրապետության տարածքով միջանցք չի խոստացել և ոչ էլ թույլ է տվել, որ այդպիսի տպավորություն ստեղծվի։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ վարչապետն այս հայտարարությունը արեց Ազգային ժողովում կառավարության անդամների հետ հարց ու պատասխանի ժամանակ։
«Ընդդիմադիր մեր գործընկերները երկար ժամանակ տանում են մի այսպիսի խոսույթ, որ ես պատերազմի ժամանակ բանակցությունների ընթացքում խոստացել եմ միջանցք և հիմա չեմ տալիս այդ միջանցքը, դրա համար էսկալացիաներ են տեղի ունենում և իրավիճակը անկայուն է։
Ես անում եմ պատասխանատու հայտարարություն ի լուր ամբողջ աշխարհի։ Ես կարող եմ ապացուցել երդվյալ ատենակալների ձևաչափով, որ ես երբեք որևէ մեկին Հայաստանի Հանրապետության տարածքով միջանցք ոչ խոստացել եմ, ոչ էլ թույլ եմ տվել, որ տպավորություն ստեղծվի, որ ես նման բան եմ ուզում անել։ Ես չեմ ասում սա ամբիոնից որպես քաղաքական հայտարարություն։ Ես ասում եմ, որ սա կարող եմ ապացուցել, որ դրան առարկություն այլևս չի կարող լինել։ Այլ բան, որ կան նյութեր, որ կարող եմ իմ որոշմամբ ապագաղտնիացնեմ, բայց դե հասկանում ենք, որ դա մենակ ինձ հետ կապված չի»,- ընդգծեց վարչապետ։

Могу доказать, что никогда и никому не обещал коридора через территорию Армении: премьер-министр
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что может доказать, что никогда и никому не обещал коридор через территорию Республики Армения и не допускал, чтобы создалось такое впечатление. Как сообщает Арменпресс, Пашинян сказал об этом в ходе правительственного часа в Национальном Собрании.
«Долгое время наши оппозиционные коллеги говорили, что в ходе переговоров во время войны я обещал коридор, а теперь не даю этот коридор, из-за этого и происходит эскалация и ситуация нестабильна.
Я делаю ответственное заявление во услышания всего мира: я могу доказать, что никогда и никому не обещал коридора через территорию Республики Армения и не допускал, чтобы создалось такое впечатление, будто я хочу сделать что-то подобное. Я говорю это с трибуны не как политическое заявление. Я говорю, что могу доказать это, что против этого не может быть никаких возражений. Другое дело, что есть материалы, которые я могу рассекретить по своему решению, но мы понимаем, что это касается не только меня», — подчеркнул премьер.