Մալթայի Հանրապետության դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահե Գևորգյանը հոկտեմբերի 20-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մալթայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ջորջ Ա. Սաիդ-Զամիթին (նստավայրը՝ Վալետա)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ` ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը նրան մաղթել է բեղմնավոր ու արդյունավետ աշխատանք։
Ըստ աղբյուրի՝ շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և բարեմաղթանքների համար՝ դեսպանը նշեց, որ կփորձի առավելագույնս նպաստել երկու երկրների միջև հարաբերությունների խորացմանը և ամրապնդմանը:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են հայ-մալթական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ երկկողմ քաղաքական, տնտեսական, գիտական և կրթական ոլորտներում համագործակցային օրակարգ ձևավորելու հեռանկարները:

Ambassador of the Republic of Malta presents copy of his credentials to Deputy FM of Armenia
YEREVAN, 20 OCTOBER, ARMENPRESS. Deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia Vahe Gevorgyan received the newly appointed Ambassador of the Republic of Malta (place of residence Valletta) George A. Said Zammit on October 20 on the occasion of presenting the copy of credentials.
As ARMENPRESS was informed from the Ministry of Foreign Affairs, congratulating the Ambassador on the occasion of appointment, the deputy Minister of Foreign Affairs of Armenia wished fruitful and productive work.
Thanking for reception and good wishes, the Ambassador noted that he will try to maximum promote the deepening and strengthening of the relations between the two countries.
The interlocutors discussed a broad scope of issues related to Armenian-Maltese relations, including prospects of agenda-setting in bilateral political, economic, scientific and cultural fields.