Մալթայի Հանրապետության դեսպանն իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահե Գևորգյանը հոկտեմբերի 20-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Մալթայի Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Ջորջ Ա. Սաիդ-Զամիթին (նստավայրը՝ Վալետա)՝ հավատարմագրերի պատճենը հանձնելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, շնորհավորելով դեսպանին նշանակման կապակցությամբ` ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը նրան մաղթել է բեղմնավոր ու արդյունավետ աշխատանք։
Ըստ աղբյուրի՝ շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության և բարեմաղթանքների համար՝ դեսպանը նշեց, որ կփորձի առավելագույնս նպաստել երկու երկրների միջև հարաբերությունների խորացմանը և ամրապնդմանը:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ զրուցակիցները քննարկել են հայ-մալթական հարաբերություններին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, այդ թվում՝ երկկողմ քաղաքական, տնտեսական, գիտական և կրթական ոլորտներում համագործակցային օրակարգ ձևավորելու հեռանկարները:

Новоназначенный посол Мальты вручил копию верительных грамот замглаве МИД Армении
Заместитель министра иностранных дел Армении Ваге Геворгян 20 октября принял новоназначенного посла Республики Мальта в Республике Армения Джорджа А. Саида Замита (резиденция в Валетте) по случаю вручения копии верительных грамот.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, заместитель министра иностранных дел поздравил посла с назначением и пожелал плодотворной и продуктивной работы.
Выразив благодарность за прием и наилучшие пожелания, посол отметил, что приложит все усилия для углубления и укрепления отношений между двумя странами.
Собеседники обсудили широкий круг вопросов, касающихся армяно-мальтийских отношений, в том числе перспективы формирования повестки сотрудничества в двусторонней политической, экономической, научной и образовательной сферах.